Продавець ЗЕЛЕНИЙ СВІТ — інтернет магазин для фермера, садовода, дачника розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
3884 відгуків
Відправка  2-4 дніСКИДКА
+380 (68) 688-49-49
+380 (99) 278-98-66
+380 (67) 824-09-92
Дніпро, Україна
zelensvit.com
Залишити відгук

Технологія вирощування капусти білоголової від компанії Syngenta.

Технологія вирощування капусти білоголової від компанії Syngenta.

Технологія вирощування капусти білоголової від компанії Syngenta.

1.Вимоги до температури грунту, вологи, сівозміні. Капуста одна з не багатьох культур, яка стійка до холоду. Насіння проростає при температурі 2-3⁰С. Найбільш сприятлива температура для росту рослини 18-20⁰С. Коли рослина входить у вегетаційний період зростання, то для неї оптимальна температура становить 15-18⁰С. На розвиток капусти негативно впливає довга тривалість високої температури у поєднанні з посухою. Її розвиток затримується. Якщо розсада добре загартована, то може витримати короткочасні заморозки до-3-5⁰С, а вже сформовані головки витримають температуру до -5-8⁰С. Не допускати перезволоження ґрунту, що негативно вплине на ріст і продуктивність, хоч капуста і вимоглива до вологи. Кожен сорт капусти і мета вирощування вимагають від грунту певних вимог. Глинисті грунти є кращими для ранньостиглих гібридів капусти. Ґрунти добре прогріваються і капуста на них швидко дозріває. Середньостиглі та пізні гібриди добре вирощувати на ґрунтах з високим рівнем родючості. Найкраща кислотність ґрунту (рН) – 5,5-6,0. Грижа загрожує якщо вирощувати капусту на кислих ґрунтах. Капусту потрібно світло, тому її не вирощують в тіні. Для капусти оптимальними попередниками будуть культури, які добре вносили добрива. Такі попередники, як огірки, цибуля, ріпка, томати, морква є кращими для ранньостиглих гібридів. Для пізньостиглих гібридів найкращі попередники: картопля, коренеплоди, бобові культури, огірки, буряк.

2.Вимоги до харчування.

Капуста білокачанна при вирощуванні вимагає багато елементів живлення, тому вносять органічні і мінеральні добрива, щоб підвищити родючість ґрунту і врожайність. На дерново-підзолистих суглинистих грунтах капуста потребує азоту, на легких піщаних і супіщаних грунтах слідом за нестачею азоту настає дефіцит калію і фосфору. Треба враховувати, коли вносять добрива, що частина азотних добрив краще вносити у вигляді кореневого підживлення у фазі вегетації (2-3 підживлення). Нестача певного елемента живлення призводить до порушення обмінних процесів в рослині, до змін у будові, розміром, забарвленням листя і стебел рослини. Але треба пам'ятати, що такі зміни можуть викликати і низька температура, нестача або надлишок вологи, ураження хворобами або вплив засобів хімічного захисту, пошкодження шкідниками. Тому при діагностиці слід враховувати всі причини розладу. Мікроелементи суттєво впливають на ріст, розвиток та формування врожаю. Щоб забезпечити рослини мікроелементами, роблять позакореневе підживлення розчинами добрив. Ознаки нестачі поживних елементів:

2.1. Азот – блідо-зелений колір листя, старі листки набувають сірувато-зелене забарвлення і передчасно відмирають.

2.2. Фосфор –червоно-фіолетовий колір уздовж жилок листків з нижньої сторони, зверху –тьмяно-фіолетові плями, крайовий некроз.

2.3. Калій – край листа набуває бурого забарвлення, тканина між жилками теж буріє.

2.4. Кальцій – край листа закручується вгору, з'являються недорозвинені листя.

2.5. Магній – на старому листі з'являються жовті або жовтогарячі плями неправильної форми, пізніше ці плями буріють і руйнуються. Листя стають вузькими і відпадають.

2.6. Молібден – стара листя набуває чашоподібну форму, з'являються опіки, розвиток головки погіршується.

2.7. Мідь – затримка росту, хлороз, некроз кінчиків листя.

2.8. Бор – стебла в області голівки стають порожні.

2.9. Залізо – старі листки набувають блідо-кремове забарвлення, молоде листя не ростуть, качан не дозріває.

2.10. Сірка – листя стає блідо-зеленого кольору без відмирання тканин. Внесення органічних добрив добре впливає на родючість грунту, компенсує нестачу органічних добрив, покращує водні, теплові та повітряні режими в ґрунті, у рослин з'являється джерело вуглекислого газу, в рази підсилює мікробіологічні процеси. Застосовувати органічні добрива краще у вигляді перегною, щоб не поширювалися бур'яни.

3. Вирощування розсади.

Одним з головних технологічних елементів вирощування капусти є розсада. Для вирощування розсади підходить плівкові теплиці середнього обсягу. Розташування теплиці бажано зі сходу на захід. Таке розміщення теплиці є важливим для рівномірного освітлення протягом дня. У теплиці потрібно встановити обігрів, систему світла для раннього посіву, є потреба в провітрюванні її.

  4. Посів. Розсаду краще вирощувати в касетах.

Є два способи посіву в касети – вручну або механічними сівалками. При виборі насіння потрібно враховувати строки посіву, температуру повітря, час висадки розсади в грунт. Для ранніх гібридів оптимальний вік розсади є до 40 днів, касета для цієї розсади повинна становити 96 осередків. Для середньо - і пізньостиглих гібридів вік розсади становитиме менше 35 днів, а для неї буде касета з 160 клітинок. Розсаду висаджують, коли рослини мають 3-4 справжніх листків при висоті 8-10 див. Є ще один спосіб вирощування розсади без використання касет. Висівають насіння прямо в грунт. Роблять це вручну або сівалками. Для насіння глибина залягання встановлюється 1,5-2,5 см. Температурний режим до появи сходів треба підтримувати близько 20⁰С. Цей спосіб вирощування розсади травмує кореневу систему при пересадці і погіршує приживлюваність рослин.

5. Грунт. Для отримання якісної розсади використовують готові торф'яні субстрати.

Ці субстрати вже вирівняні по рН, містять комплекс макро - і мікроелементів, не містять бур'янів і патогенних організмів. Якщо ви робите прямий посів, обов'язково потрібно звільнити грунт від бур'янів і внести добрива.

Високоякісний торфянной субстрат Ви зможете купити в інтернет-магазині ЗЕЛЕНИЙ СВІТ за найбільш доступною ціною

6. Догляд.

Після посіву насіння в касети, їх поміщають у камери з температурою близько 23-25⁰С і вологістю повітря 98%. Ці дії спрямовані на провокування проростання насіння та забезпечення рівномірних сходів. Потім касети виставляються у теплицю на піддони, тому що є ймовірність проростання розсади в грунт, що створить додатковий стрес і травми при перенесенні касети. По мірі висихання грунту розсаду поливають водою з температурою 18-20⁰С. Коли з'являться листя, розсаду обробляють інсектицидами для боротьби з хрестоцвітими блішками та весняної капустяної мухою. Розсаду треба загартовувати за 12-15 днів до висадки в грунт. Для цього знижують температуру в теплиці до 10-12⁰С в день і 6-8⁰С вночі шляхом провітрювання (для ранньої висадки розсади). При пізньої висадці розсади її гартують від сонячного випромінювання. За 1-2 дні до висаджування розсади в полі її обробляють препаратом Актар у дозі 6 г /10 л води. На одну касету витрати складуть 0,5 л або на 1 м. кв. - 2 л. Ці дії спрямовані на захист розсади від гризучих шкідників листя в поле та капустяної мухи.

7. Спосіб та схеми посадки.

Є два способи садіння капусти: розсадний і прямий посів у відкритий грунт. При прямому посіві скорочується час на посівні роботи, але ускладнюється вирощування розсади з-за великої площі, тому що потрібно зробити всі процедури. Ведуть підготовку грунту, щоб була дрібно-грудкувата структура. Стежать за збереженням ґрунтової вологи. Роблять вибір і налаштування сівалки, що дозволить отримати дружні і сильні сходи. При прямому посіві норма витрати насіння зростає на 40-80%. Найпоширеніша схема висадки з міжряддям 70 см Коли вирощуєте ранню капусту під прихованим матеріалом, міжряддя можна скоротити до 45-50 див.


8.Міжрядні обробки.

Міжрядна обробка спрямована на боротьбу з бур'янами і забезпечення оптимального водного і повітряного балансу. Для цього вибирають робочі органи культиваторів, які не травмують рослини і зменшують необроблену площа. Зараз краще всього використовувати культиватори з пальчиковими робочими органами. Це знаряддя дозволить провести обробку, як в міжряддях, так і між рослинами в ряду. Одночасно з культивацією можна вносити мінеральні добрива і проводити обприскування.

  9. Збір врожаю.

Капуста білокачанна збирається за допомогою комбайнів і транспортерів або вручну. Збираючи головки для зберігання потрібно залишати на ній три покривних листків і качан довжиною 3 см.

10. Зберігання.

На збереження врожаю капусти впливатиме вибір поля, підготовка до посадки, спосіб збирання і якість зібраних головок. Найбільш сприятливі умови для зберігання капусти є температура зберігання 0⁰С з максимальним відхиленням від – 0,7⁰С до + 1,5⁰С, з вологістю повітря не більше 95%. Коли неможливо постійно підтримувати оптимальну температуру, то можна знизити вологість повітря в сховищі до 75-80%. Підсохлі покривні листки не дозволять розвиватися хвороб. Вибір правильного гібрида має вплив на довгострокове зберігання капусти. Такі гібриди повинні мати високий вміст сухої речовини, з міцними жилками. Також важливу роль грає форма головки, чим вона більш кругла, тим краще її укладати на зберігання в буртах без шкоди..

Насіння капусти та інших овочевих культур, а так само засоби захисту рослин, добрива, торф'яні суміші, ви зможете купити в інтернет-магазині ЗЕЛЕНИЙ СВІТ - за найдоступнішими цінами. Тел.:+38 (067)567-32-67, +38 (056)790-98-42

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner